Заняття
Мета.
Створити психологічний комфорт; розвивати увагу, сприйняття форми, пам’ять;
виховувати доброзичливість, охайність у роботі.
Обладнання:
геометричні фігури, сюжетні малюнки, графічні зображення.
Хід заняття
Вітання
Діти
стоять у колі і по черзі вітаються один з одним спочатку торкаючись руками,
потім «наче котики» торкаються плеса сусіда, потім - торкаючись п’ятками ніг.
Гра «Опиши друга»
Діти
розташовуються парами. Одна дитина дивиться на іншу, запам’ятовує її зовнішній
вигляд, повертається до неї спиною і називає колір волосся, очей, одягу
товариша. Потім діти міняються місцями
Гра «Форми»
Дітям
роздаються геометричні фігури (одній дитині - одна фігура). Кожна дитина
повинна назвати якомога більше предметів, схожих за формою на дану фігуру.
Наприклад:
Прямокутник
- шафа, телевізор, книжка, тумбочка…
Овал
- люстерко, батон, обличчя, людина…
Круг
- тарілка, м’яч, годинник, сонце…
Квадрат
- вікно, будинок і т. д.
Вправа «Розташуй
правильно»
Діти
об’єднуються у дві команди. Кожна команда отримує сюжетні малюнки, на яких
зображено фрагменти казки. Завдання однакове для обох команд - розкласти
малюнки так, як відбуваються події в казці. Перемагає та команда, яка виконала
швидше.
Рухлива хвилинка
Діти
виконують рухи, промовляючи такі слова:
Мама
є (плеснути, підстрибнути).
Ось
тато йде (походити на місці).
Я
його наздоганяю (біг на місці).
Мама
- сонце (руки вгору).
Тато
- небо (руки в сторони).
Я
- квітонька в гаю (присісти, руки до обличчя).
Рухи
повторюються 2-3 рази.
Гра «Навпаки»
Всі
стають у коло. Психолог називає слова, а діти по черзі називають слово з
протилежним значенням.
День
- ніч
Чорний
- білий
Старий
- молодий
Гарячий
- холодний
Сумний
- веселий
Кислий
- солодкий
Стояти
- йти
Слабкий
- сильний
Вправа «Домалюй
листочок»
Дітям
пропонується домальовувати за пунктиром листочки та називати дерева, до яких
вони належать.
Прощання
Діти
стають у коло, беруться за руки і плавно похитуючи ними , промовляють: «Усім,
усім - до побачення»
Немає коментарів:
Дописати коментар